هیستری

امروزه ابتلای سگ به هیستری در بعض از کشورها مانند انگلستان کمیاب است. 60 سال پیش روزانه حداقل 12 مورد از این بیماری در درمانگاهی در گلاسکو تحت مداوا قرار می گرفتند.
هنگامی که هیستری متداول بود، با تغذیه توسط بیسکویت و غذایی که از آرد سفید تهیه می شد در رابطه بود. باید بین این نوع آرد و بیماری هیستری یک دلیل عمده بوده باشد، چرا که وقتی کارخانه ها مصرف آن را متوقف کردند، از فراوانی هستری به نحو چشمگیری کاسته شد.
موارد جدید را به کمبود ویتامین B1 در رژیم غذایی نسبت می دهند.
ظاهرا موارد اندکی از این بیماری با گری اتودکتیک در رابطه می باشد.
در هیستری، صدار ناگهانی و یا هیجان باعث بروز حمله خواهد شد. سگ جدا دیوانه می شود و در حالی که سر خود را پایین انداخته است بی هدف به اطراف می گریزد و به همۀ تلاشهایی که برای توقف آن صورت می گیرد بی اعتنا است.
حمله ممکن است به مدت چند دقیقه تا نیم ساعت به درازا بکشد تا اینکه سرنجام سگ به حالت تشنج به زمین می افتد.
در نخستین گام سگ را در یک محیط کاملا تاریک قرار دهید تا نتواند آسیب چندانی به خود برساند و سپس با دکتر دامپزشک تماس بگیرید.
دکتر دامپزشک یک مسکن و یا آرام بخش قوی تزریق می نماید، عامل را شناسایی می کند و روشی را برای پیشگیری پیشنهاد می نماید.
برای جلوگیری از بروز چنین حمله هایی بهتر است رژیم غذایی سگ را تغییر دهید. اگر سگ عمدتا با بیسکویت تغذیه می شود، آن را به گوشت و سبزیجات تازه تغییر دهید.
پس از یک دورۀ یک یا دو هفته ای که در طی آن ممکن است داروهای آرام بخش ضرورت داشته باشد، تغییر رژیم غذایی همراه با مصرف روزانۀ یک قرص محتوی ویتا مین B1 از حملات بعدی پیشگیری خواهد کرد. روزانه یک قاشق چایخوری مخمر خشک، ویتامین B لازم را تامین خواهد نمود.

ارتباط با ما

 

 آدرس

  • تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، نرسیده به اتوبان یادگار امام، پلاک 131

 

 تماس

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88368585

 

اینستاگرام